1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12
1397/3/20 يكشنبه دانشـگاه پیـام نور مرکز اردستـان میزبان ضیافت افطار فرشتگان آسمانی در سومین سال متـوالی دانشگاه پیام نور مرکز اردستان با حضور رئیس و برخی مسئولین این دانشگاه، شهردار و اعضای شورای شهر اردستان و رئیس سازمان بهزیستی این شهرستان، برای سومین سال متوالی میزبان کودکان و نونهالان بی سرپرست و بد سرپرست مددجوی سازمان بهزیستی بود.

پیشنهاد برگزاری این ضیافت در اولین نشست شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز اردستان در سال جاری توسط دکتر محمد ابراهیم ایرج پور رئیس این دانشگاه مطرح شد تا در ماه مهمانی خداوند، همانند دو سال گذشته دانشگاه و همکاران علمی و اداری میزبان کودکان بی سرپرست و بد سرپرست باشند که همانند قبل با استقبال عمومی و کم نظیر کارکنان و اعضای علمی دانشگاه مواجه شد تا آنجا که نه تنها در کوتاهترین زمان ممکن هزینه ضیافت افطار جمع آوری گردید بلکه مبلغ لازم جهت تهیه هدیه ای ساده و مناسب برای تک تک کودکان به صورت خودجوش و داوطلبانه توسط کارکنان اداری و علمی مرکز فراهم آمد.

پس از هماهنگی های اولیه با جناب مطلب زاده رئیس بهزیستی شهرستان اردستان، مقرر گردید 25 کودک بی سرپرست و بدسرپرست به همراه 10 تن از مربیان و مسئولین این مراکز میهمانان این مراسم باشند.

این ضیافت رأس ساعت 18:30 در سالن همایش های این دانشگاه شروع شد که پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر محمد ابراهیم ایرج پور ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی با بیان و لحنی دوستانه و قابل فهم  برای مخاطبان کودک این مراسم، دقایقی در باب عظمت این ماه الهی صحبت کرد و سپس ابراز داشت بنده امیدوارم که شما عزیزان با عزم و اراده جدی بتوانید آینده خود و مملکت خویش را به خوبی رقم بزنید.

 در ادامه ضمن پخش کلیپ های طنز درخور سن این عزیزان، مسابقات متنوع، شاد و مفرحی برای تمامی کودکان و نونهالان برگزار گردید و به تمامی این عزیزان هدایایی اهدا شد.

همزمان با پخش اذان نماز جماعت به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج حسن دهشیری نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان اردستان اقامه گردید .

وی پس از اتمام نماز سخنانی در خور فهم  و حال و هوای این عزیزان بیان کرد سپس به اتفاق در مجتمع چند منظوره دانشگاه روزه خود را افطار نمود.

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان اردستان این حرکت دانشگاه پیام نور را یک حرکت فرهنگی، معنوی و درخور تحسین دانست و ابراز داشت جای این گونه اقدامات در فضای عمومی جامعه خالی است.

در پایان رئیس سازمان بهزیستی شهرستان اردستان با بیان اینکه خداوند متعال را سپاسگزارم که در این ماه عزیز توفیق حضور در جمع دانشگاهیان را یافتم، افزود جا دارد از تلاش و زحمات رئیس و پرسنل دانشگاه پیام نور که با صمیمیت و ایجاد شرایط مناسب، این ضیافت را برای ایتام تحت سرپرستی مراکز بهزیستی فراهم نمودند قدردانی کنم و امیدواریم این دانشگاه الگویی برای سایر دستگاهها و نهادهای شهرستان در این امر پسندیده باشد.

شایان ذکر است کل مخارج این ضیافت همانند سال گذشته توسط رئیس، اعضای هیات علمی و کارکنان اداری دانشگاه تقبل و تامین گردید.

 البته اجرای برخی از فعالیت های فرهنگی در اولویت دانشگاه پیام نور مرکز اردستان قرار دارد امّا این برنامه به نقل از اساتید و کارکنان دانشگاه، سرپرست مراکز بهزیستی و فرشتگان آسمانی تاثیری وصف ناپذیر و عمیق بر روح و روان این عزیزان دارد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر