1

2

3

4

5

6

7

8
1397/7/15 يكشنبه برگزاری همایش پاسداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه پیام نور مرکز اردستان همایش پاسداشت هفته دفاع مقدس با همت امور فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز اردستان و با همکاری بسیج دانشجویی شهید همت، در سالن همایش های این دانشگاه برگزار گردید.

این همایش با حضور نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان، شهردار و اعضای شورای شهر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، جمعی از روسای ادارات شهرستان و همچنین حضور رئیس، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز اردستان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد.

در این همایش دکتر محمد ابراهیم ایرج پور رئیس دانشگاه، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و تقدیر از ایثارگری های رزمندگان و آزادگان اظهار داشت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس فرصت بسیار مغتنمی جهت یادآوری رشادت ها و جانفشانی های این عزیزان در آن روزهای بسیار سخت است.

 ایرج پور، تقدیر و تکریم و ارج نهادن مقام همه شهدا، آزادگان، رزمندگان و ایثارگران را هدف از برگزاری این جلسه عنوان کرد و اظهار داشت: مهمترین رسالت این جلسات انتقال از جان فشانی ها و افتخارات آن دوران به نسل های بعد از جنگ تحمیلی است.

 حجت الاسلام و المسلمین حسن دهشیری نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان نیز در این جلسه با اشاره به پیشرفتهای چشمگیر ایران درزمینه ارتقاء علمی و توسعه نظامی به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و  اظهار داشت: دوران دفاع مقدس دستاوردهای زیادی را برای انقلاب اسلامی در پی داشته که مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی را در مقابل تهاجمات فرهنگی حفظ نموده است .

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید صادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس شوری اسلامی در همایش هفته دفاع مقدس و تجلیل از خانواده شهدای دانشجو بیان داشت: تمام شهدای ما دانشجو هستند و این دانش را در مکتب حسین (ع) آموخته اند.

ایشان ضمن تقدیر از خانواده شهدا که عزیزان خود را در راه انقلاب، دوران دفاع مقدس و همچنین در راه دفاع از حرم امامان معصوم (ع) تقدیم نمودند افزود: افراد انقلابی نمی بایست نقاط قوت و اهداف بلند مدت انقلاب را دور از نظر قرار داد مشکلات و موضوعات در همه عرصه ها وجود داشته و خواهد داشت مردم نباید میدان را خالی کنند و در تمامی عرصه ها باید حضور پر رنگ داشته باشند از مهمترین نقاط قوت و دستاوردهای انقلاب در حوزه نظامی بوده است که سبب گردیده هیچ یک از کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای حتی تصور تعرض به خاک کشور عزیزمان به ذهنشان خطور نکند.

ایشان با اشاره به عملیات تروریستی اخیر در اهواز بیان داشت: ایثار و شهادت بخش جدا نشدنی از فرهنگ مردم ماست، فرهنگ ما فرهنگ حسینی است و به طور قاطع می گویم آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند.     

در پایان از خانواده شهیدان محمد صادقی، رضا طالبی و محمد هدایتی که از تمامی این عزیزان از شهدای دانشجوی شهرستان اردستان بودند با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود تجلیل شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر