دانشگاه پیام نور استان اصفهان
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
بازديدها
تقويم
رويدادها
زمان ديجيتال
لینکهای تصویری
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
منو
ورود كاربران
1397/4/17 يكشنبه اختراع و ساخت دستگاه سختی گیر آب توسط دانشجوی خلاق دانشگاه پیام نور مرکز نایین دستگاه سختی گیر آب توسط دانشجوی مخترع و مبتکر جواد عسگری ورتونی دانشجوی کارشناسی رشته شیمی کاربردی دانشگاه پیام نور مرکز نایین ساخته شد.

این دستگاه که شامل ، مخزن تصفیه، شیر ورودی و خروجی آب، شیر هواگیری و شیر ورودی جهت نمک شارژ می باشد و با اتصال به منبع تغذیه که می تواند هر نوع آب باشد پس از عبور از دستگاه به آب قابل استفاده جهت مصارف آزمایشگاهی و حتی شرب تبدیل می گردد.

جواد عسگری ورتونی دانشجوی کارشناسی رشته شیمی کاربردی دانشگاه پیام نور مرکز نایین و سازنده این دستگاه در این رابطه گفت: مواد استفاده شده در این دستگاه از نوع پری لیت کاتیونیک و بر اساس تبادل یونی بوده که پس از به کارگیری 4 هزار لیتر آب را در حد آب شرب سختی گیری می نماید و پس از آن و با توجه به میزان سختی آب ، دستگاه با نمک طعام شارژ شده و مجدد می توان از آن استفاده نمود.

وی افزود: برای تصفیه آب راههای گوناگونی وجود دارد که هرکدام به شیوه های مختلف این کار را انجام می دهد که می توان در صورت وجود بودجه و حمایتهای مادی و معنوی و با هزینه کمتر ، این دستگاهها را برای مصارف گوناگون تولید کرد.

تمامی مراحل ساخت این دستگاه توسط این دانشجو صورت گرفته و میزان هزینه ساخت نمونه آزمایشگاهی آن حدود هفتصد هزار تومان توسط خود دانشجو پرداخت شده است. ارتفاع این دستگاه 2 متر و قطر مخزن تصفیه 20 سانتیمتر می باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما